7.06.2013

Cuuuf Cuuuf, yolcu kalmasın!

Tren raylarını kurmak bana göre olmadığını düşünüyordum. Geçen sene giriştik bu anne-oğul aktivitesine. Bugün herkese taş çıkartacak yolları kuruyoruz. Kendimizi kaptırdık gidiyoruz…

Tren yollarını istediği gibi kuramayınca Leon yardım istiyordu. Biraz oradan, biraz buradan yolu tamamlıyordum. Olay kendiliğinden gelişti sonra. Leon rayları yapabildiği kadar döşüyordu, ardından ben tamamlıyordum. Bunu her gün yapıyorduk. Sonra kendimize hedefler koymaya başladık. Tüm parçaları kullanarak bir tren yolu kurabilecek miyiz? Veya sadece buradaki parçalar? Veya 10 parça bırakarak? Hepsini başardık. Bunları yaparken Leon sorunların nasıl çözüleceğini öğrendi ve “Mama, dur, benim bir fikrim var” demeye başladı. Hakikaten de tren yolunu bitirebiliyordu belli bir süre sonra. Eh, biz de artık “keşke böyle bir parçamız olsa” demeye başladı anne-oğul olarak. Aradık, araştırdık, bulduk. Yılbaşı, doğum günü, biri hediye mi getiriyor, Leon ve ben hep tren seti için parçalar istiyoruz. Yani, Leon istiyor, ben seçip ayarlıyorum. Yeni bir parça ilk defa denemeye gelince ben de onun kadar heyecanlıyım!

Kış boyunca her gün birlikte tren yollarıyla birlikte hayal da kurduk. Öyle mi yapsak, yol şöyle mi gitse. Havalar güzel olup günlerimiz bahçede geçirince tren yollarını unutmaya başladık. Ama itiraf edeyim, ben o günleri özlüyorum… Tatilde bari sabahleyin terasta kuralım! 

İşte eserlerimizden bazıları:


İlk zamanlarda sabahları
böyle başladık

Yeni parçamız hangisi?


Leon'un gitgide daha az yardıma ihtiyacı var.


Flex rayları süper!
Onların sayesinde tren yollarımıza
Lego parçaları da dahil edebiliyoruz .